canary expedition 2017

V etap – Gibraltar – Lanzarotte – 26.11 – 11.12.2017
     
 

Zapraszamy na piąty etap wielkiej żeglarskiej przygody!

 

 

PLAN ETAPU

   


 


  Płyniemy z Gibraltaru na Lanzarotte, ale istnieje możliwość uczestniczenia również w kolejnym i ostatnim etapie podróży, aż na bajeczną Teneryfę, cel naszego rejsu. 

Piąty etap naszej wyprawy rozpoczniemy na Gibraltarze, zamorskiej enklawie brytyjskiej znajdującej się na południu Półwyspu Iberyjskiego. Przepływając przez Cieśninę Gibraltarską liczymy na  spotkanie wielorybów i delfinów.  Pożegnawszy Europę udajemy się w stronę gorącej Afryki. Otwierając bramy Maroka odwiedzamy Tonger. Z pokładu jachtu  ujrzymy bardzo ładną panoramę miasta: białe domy na  wzgórzach, wysokie minarety, palmy. Spróbujemy wypić mocną, bardzo słodką kawę oraz będziemy się starać odwiedzić pierwsza marokańska medynę.  W kolejnych dniach płynąc wzdłuż zachodniego wybrzeża Afryki Północnej odwiedzimy między innymi Casablance. Miasto stara się zostać biznesowym sercem Afryki północno-zachodniej. Kolejnym celem naszej wyprawy jest Agadir czyli największy kurort Maroka, który przyciąga zapachem mięty, spróbujemy tak bardzo zachwalanej miętowej herbaty. W ostatnich dniach obierzemy kierunek na Wyspy Kanaryjskie odwiedzając Fuerteventurę gdzie zamierzamy poczuć w żaglach podmuch mocniejszego wiatru a następnie kończąc przedostatni etap wyprawy na Lanzarotte. 

   


 


  Nasz jacht to 15 metrowa, znana i lubiana za komfort oraz wygodę Bavaria 50, specjalnie doposażona na naszą wyprawę w nowy ploter oraz komplet żagli sztormowych. Na łódce mamy kambuz wyposażony w lodówkę, zamrażarkę, kuchenki gazową oraz mikrofalową oraz duży stół przy którym mieści się cała załoga. Łódka wyposażona jest w trzy łazienki,  w tym dwie z prysznicami oraz dodatkową kabinę prysznicową. Mamy do dyspozycji ciepłą wodę. Jesteśmy również wyposażeni w niezależne ogrzewanie nadmuchowe Webasto, zapewniające na jachcie komfortową temperaturę podczas jesiennych rejsów.
   


 


  Doświadczenie żeglarskie nie jest wymagane, a każdy uczestnik rejsu będzie mógł pod kontrolą skippera nauczyć się sterować jachtem, obsługiwać żagle i sporo więcej. Doświadczeni żeglarze odświeżą swoje umiejętności oraz poznają tajniki nawigacji na wodach pływowych.
 

 

Rejs prowadzony jest przez Piotra Oleszkiewicza, doświadczonego skippera pływającego po morzach od 2009 roku. Piotr dba o bezpieczeństwo załogi, zarówno przy dobrej pogodzie, jak i wtedy, gdy morze demonstruje siłę żywiołu. Jest przeciwnikiem niepotrzebnego ryzyka i propagatorem dobrej praktyki morskiej. Na lądzie Piotr zajmuje się biznesem.

   


 


 

Na naszych rejsach  zależy nam na dobrej zabawie, poznawaniu ludzi z pasją oraz budowaniu zgranej załogi. Wszyscy uczestnicy rejsu biorą czynny udział w pracach pokładowych. Tam gdzie to możliwe staramy się odwiedzać lokalne knajpki i tawerny a na pokładzie gotujemy wtedy, gdy nie mamy ciekawszej alternatywy. Zależy nam na komforcie, więc wszyscy uczestnicy rejsu mają miejsce w dwuosobowych kabinach (podwójnych oraz piętrowej, nikt nie śpi w mesie), poszczególne kabiny będą przydzielone przez kapitana z uwzględnieniem preferencji załogi. 

   


 


   

Staż zdobyty na rejsie w potwierdzony będzie opinią honorowaną przez PZŻ i jest zaliczany do stażu na patenty jachtowego sternika morskiego, motorowodnego sternika morskiego oraz kapitana jachtowego.

 

CENA:

 

1152 EUR  za V etap / osoba

CENA ZAWIERA:

 

Czarter jachtu, opieka skippera, ubezpieczenie jachtu AC, ubezpieczenie OC skippera, dla chętnych szkolenie z nawigacji, meteorologii, obsługi elektroniki jachtowej ( radio UKF, AIS) , niezapomniane przeżycia i miła atmosferę.

CENA NIE ZAWIERA:

 

Kasy jachtowej ( paliwo, prowiant, opłaty portowe, wyżywienie skippera), – ok. 150 € / os tydzień, rozliczane w po rejsie. Przejazdu do i z miejsca zaokrętowania/wyokrętowania (pomożemy zorganizować najdogodniejszy dla Was transport).

OPCJONALNIE:

 

ubezpieczenia kaucji (ok 40 EUR)

ubezpieczenia NNW załogi

     
     Zapraszamy!