canary expedition 2017

I etap  – Kołobrzeg – Amsterdam 10.10 – 21.10.2017

   

 Zapraszamy na pierwszy etap wielkiej żeglarskiej przygody! 

 

 

Plan etapu

   


 


   

Płyniemy z Kołobrzegu do Amsterdamu, ale istnieje możliwość uczestniczenia również w kolejnych etapach podróży, aż na bajeczną Teneryfę, cel naszego rejsu.Odwiedzimy Skandynawię, przepłyniemy „autostradą ogromnych kontenerowców” – wąskim kanałem Kilońskim, a następnie wypłyniemy na wody pływowe. Na planowanej trasie znajduje się urocza wyspa Helgoland i wyspy fryzyjskie. Pierwszy etap kończymy w Amsterdamie, owianym legendami o wolności i obiecującym rozrywki niedostępne (przynajmniej legalnie :-) w naszym kraju.

   


 


   

Nasz jacht to 15 metrowa, znana i lubiana za komfort oraz wygodę Bavaria 50, specjalnie doposażona na naszą wyprawę w nowy ploter oraz komplet żagli sztormowych. Na łódce mamy kambuz wyposażony w lodówkę, zamrażarkę, kuchenki gazową oraz mikrofalową oraz duży stół przy którym mieści się cała załoga. Łódka wyposażona jest w trzy łazienki,  w tym dwie z prysznicami oraz dodatkową kabinę prysznicową. Mamy do dyspozycji ciepłą wodę. Jesteśmy również wyposażeni w niezależne ogrzewanie nadmuchowe Webasto, zapewniające na jachcie komfortową temperaturę podczas jesiennych rejsów.

   


 


   

Doświadczenie żeglarskie nie jest wymagane, a każdy uczestnik rejsu będzie mógł pod kontrolą skippera nauczyć się sterować jachtem, obsługiwać żagle i sporo więcej. Doświadczeni żeglarze odświeżą swoje umiejętności oraz poznają tajniki nawigacji na wodach pływowych.

   


 


   

Rejs prowadzony jest przez Piotra Oleszkiewicza, doświadczonego skippera pływającego po morzach od 2009 roku. Piotr dba o bezpieczeństwo załogi, zarówno przy dobrej pogodzie, jak i wtedy, gdy morze demonstruje siłę żywiołu. Jest przeciwnikiem niepotrzebnego ryzyka i propagatorem dobrej praktyki morskiej. Na lądzie Piotr zajmuje się biznesem.

   


 


 

Na naszych rejsach  zależy nam na dobrej zabawie, poznawaniu ludzi z pasją oraz budowaniu zgranej załogi. Wszyscy uczestnicy rejsu biorą czynny udział w pracach pokładowych. Tam gdzie to możliwe staramy się odwiedzać lokalne knajpki i tawerny a na pokładzie gotujemy wtedy, gdy nie mamy ciekawszej alternatywy. Zależy nam na komforcie, więc wszyscy uczestnicy rejsu mają miejsce w dwuosobowych kabinach (podwójnych oraz piętrowej, nikt nie śpi w mesie), poszczególne kabiny będą przydzielone przez kapitana z uwzględnieniem preferencji załogi. 

   


 


   

Staż zdobyty na rejsie w potwierdzony będzie opinią honorowaną przez PZŻ i jest zaliczany do stażu na patenty jachtowego sternika morskiego, motorowodnego sternika morskiego oraz kapitana jachtowego.

   


 


CENA :

 

864 EUR  za I etap / osoba

CENA ZAWIERA:   Czarter jachtu, opieka skippera, ubezpieczenie jachtu AC, ubezpieczenie OC skippera, dla chętnych szkolenie z nawigacji, meteorologii, obsługi elektroniki jachtowej ( radio UKF, AIS) , niezapomniane przeżycia i miła atmosferę. 

CENA NIE ZAWIERA:

 

Kasy jachtowej ( paliwo, prowiant, opłaty portowe, wyżywienie skippera), – ok. 150 € / os tydzień, rozliczane w po rejsie. Przejazdu do i z miejsca zaokrętowania/wyokrętowania ( pomożemy zorganizować najdogodniejszy dla Was transport)

 OPCJONALNIE:

 

ubezpieczenia kaucji (ok 40 EUR)

ubezpieczenia NNW załogi

   

Zapraszamy!