canary expedition 2017

II ETAP – AMSTERDAM – BREST – 21.10 – 01.11.2017 

 

 

Zapraszamy na drugi etap wielkiej żeglarskiej przygody! 

 

 

PLAN ETAPU

   


 


    Płyniemy z Amsterdamu do Brestu, ale istnieje możliwość uczestniczenia również w kolejnych etapach podróży, aż na bajeczną Teneryfę, cel naszego rejsu. Po pożegnaniu legendarnego Amsterdamu odwiedzimy Hagę, zobaczymy plaże Calais, przepłyniemy przez kanał La Manche by zobaczyć białe klify Dover, dotrzemy do Portsmouth a następnie popłyniemy na wyspę Jersey, która mimo bliskości nie jest częścią Unii Europejskiej i jest traktowana jako raj podatkowy. Etap zakończymy we francuskim Breście, który w średniowieczu był portem wojskowym, a dziś jest dziewiątym co do wielkości komercyjnym portem Francji. Brest znany jest na świecie z cydru oraz bretońskiego Crepe, jest również progiem Zatoki Biskajskiej, stanowiącej żeglarskie wyzwanie, którego śmiałkowie doświadczą w kolejnym etapie naszej wyprawy.
   


 


  Nasz jacht to 15 metrowa, znana i lubiana za komfort oraz wygodę Bavaria 50, specjalnie doposażona na naszą wyprawę w nowy ploter oraz komplet żagli sztormowych. Na łódce mamy kambuz wyposażony w lodówkę, zamrażarkę, kuchenki gazową oraz mikrofalową oraz duży stół przy którym mieści się cała załoga. Łódka wyposażona jest w trzy łazienki,  w tym dwie z prysznicami oraz dodatkową kabinę prysznicową. Mamy do dyspozycji ciepłą wodę. Jesteśmy również wyposażeni w niezależne ogrzewanie nadmuchowe Webasto, zapewniające na jachcie komfortową temperaturę podczas jesiennych rejsów
 

 

Doświadczenie żeglarskie nie jest wymagane, a każdy uczestnik rejsu będzie mógł pod kontrolą skippera nauczyć się sterować jachtem, obsługiwać żagle i sporo więcej. Doświadczeni żeglarze odświeżą swoje umiejętności oraz poznają tajniki nawigacji na wodach pływowych.

 

 

Rejs prowadzony jest przez Piotra Oleszkiewicza, doświadczonego skippera pływającego po morzach od 2009 roku. Piotr dba o bezpieczeństwo załogi, zarówno przy dobrej pogodzie, jak i wtedy, gdy morze demonstruje siłę żywiołu. Jest przeciwnikiem niepotrzebnego ryzyka i propagatorem dobrej praktyki morskiej. Na lądzie Piotr zajmuje się biznesem.

 

 

Na naszych rejsach  zależy nam na dobrej zabawie, poznawaniu ludzi z pasją oraz budowaniu zgranej załogi. Wszyscy uczestnicy rejsu biorą czynny udział w pracach pokładowych. Tam gdzie to możliwe staramy się odwiedzać lokalne knajpki i tawerny a na pokładzie gotujemy wtedy, gdy nie mamy ciekawszej alternatywy. Zależy nam na komforcie, więc wszyscy uczestnicy rejsu mają miejsce w dwuosobowych kabinach (podwójnych oraz piętrowej, nikt nie śpi w mesie), poszczególne kabiny będą przydzielone przez kapitana z uwzględnieniem preferencji załogi. 

 

    Staż zdobyty na rejsie w potwierdzony będzie opinią honorowaną przez PZŻ i jest zaliczany do stażu na patenty jachtowego sternika morskiego, motorowodnego sternika morskiego oraz kapitana jachtowego
   


 


CENA:

 

864 EUR za II etap / osoba

CENA ZAWIERA:

 

Czarter jachtu, opieka skippera, ubezpieczenie jachtu AC, ubezpieczenie OC skippera, dla chętnych szkolenie z nawigacji, meteorologii, obsługi elektroniki jachtowej ( radio UKF, AIS) , niezapomniane przeżycia i miła atmosferę.

CENA NIE ZAWIERA:

 

Kasy jachtowej ( paliwo, prowiant, opłaty portowe, wyżywienie skippera), – ok. 150 € / os tydzień, rozliczane w po rejsie. Przejazdu do i z miejsca zaokrętowania/wyokrętowania ( pomożemy zorganizować najdogodniejszy dla Was transport).

 OPCJONALNIE:

 

ubezpieczenia kaucji (ok 40 EUR)

ubezpieczenia NNW załogi

     
   

Zapraszamy!