canary expedition 2017

 IV etap – Porto – Gibraltar – 17.11 – 26.11.2017  

     
 

Zapraszamy na czwarty etap wielkiej żeglarskiej przygody!

 

 

PLAN ETAPU

   


 


 

Płyniemy z Porto do Gibraltaru, ale istnieje możliwość uczestniczenia również w kolejnych etapach podróży, aż na bajeczną Teneryfę, cel naszego rejsu.

Czwarty etap naszej wyprawy rozpoczniemy w Porto, to drugie co do wielkości miasto Portugalii, znane z charakterystycznego wzmacnianego wina. Z Porto udamy się wybrzeżem na południe w stronę Lizbony, stolicy Portugalii, gdzie przejedziemy się kultowym, żółtym tramwajem, wieczorem zaś posłuchamy fado na krętych i wąskich uliczkach Alfamy, popijając słodkie porto. Płynąc wzdłuż zachodniego wybrzeża Portugalii miniemy Cabo De San Vincente aby zacumować w Lagos. To rybacki port oraz ośrodek turystyczny. Od wielu lat przyciąga turystów zachwyconych okolicznymi plażami, cieszącymi się opinią najlepszych w całym regionie. Przemierzając południowe wybrzeże Algarve zaobserwujemy ciąg skalnych klifów, między którymi znajdują się przepiękne piaszczyste plaże. Kolor oceanu, oraz niesamowite formacje skalne o które uderzają fale zapierają dech w piersiach. Opuszczając Portugalię będziemy żeglować wzdłuż wybrzeża Hiszpanii kierując się w stronę Cieśniny Gibraltarskiej. Przekraczając granicę hiszpańsko-gibraltarską, która jest zarazem pasem startowym, wybierzemy się na wycieczkę na Skałę Gibraltarską. Oprócz pięknych widoków jakie oferuje nam ta mierząca 426 metrów skała spotkamy tu populację małp z gatunku magotów. Jest to jedyna żyjąca na wolności populacja małp w Europie. Etap zakończymy na Gibraltarze, zamorskiej enklawie brytyjskiej znajdującej się na południu Półwyspu Iberyjskiego.

 

   


 


 

Nasz jacht to 15 metrowa, znana i lubiana za komfort oraz wygodę Bavaria 50, specjalnie doposażona na naszą wyprawę w nowy ploter oraz komplet żagli sztormowych. Na łódce mamy kambuz wyposażony w lodówkę, zamrażarkę, kuchenki gazową oraz mikrofalową oraz duży stół przy którym mieści się cała załoga. Łódka wyposażona jest w trzy łazienki,  w tym dwie z prysznicami oraz dodatkową kabinę prysznicową. Mamy do dyspozycji ciepłą wodę. Jesteśmy również wyposażeni w niezależne ogrzewanie nadmuchowe Webasto, zapewniające na jachcie komfortową temperaturę podczas jesiennych rejsów.

   


 


 

Doświadczenie żeglarskie nie jest wymagane, a każdy uczestnik rejsu będzie mógł pod kontrolą skippera nauczyć się sterować jachtem, obsługiwać żagle i sporo więcej. Doświadczeni żeglarze odświeżą swoje umiejętności oraz poznają tajniki nawigacji na wodach pływowych.

   


 


 

Rejs prowadzony jest przez Piotra Oleszkiewicza, doświadczonego skippera pływającego po morzach od 2009 roku. Piotr dba o bezpieczeństwo załogi, zarówno przy dobrej pogodzie, jak i wtedy, gdy morze demonstruje siłę żywiołu. Jest przeciwnikiem niepotrzebnego ryzyka i propagatorem dobrej praktyki morskiej. Na lądzie Piotr zajmuje się biznesem.

   


 


  Na naszych rejsach  zależy nam na dobrej zabawie, poznawaniu ludzi z pasją oraz budowaniu zgranej załogi. Wszyscy uczestnicy rejsu biorą czynny udział w pracach pokładowych. Tam gdzie to możliwe staramy się odwiedzać lokalne knajpki i tawerny a na pokładzie gotujemy wtedy, gdy nie mamy ciekawszej alternatywy. Zależy nam na komforcie, więc wszyscy uczestnicy rejsu mają miejsce w dwuosobowych kabinach (podwójnych oraz piętrowej, nikt nie śpi w mesie), poszczególne kabiny będą przydzielone przez kapitana z uwzględnieniem preferencji załogi.
   


 


     Staż zdobyty na rejsie w potwierdzony będzie opinią honorowaną przez PZŻ i jest zaliczany do stażu na patenty jachtowego sternika morskiego, motorowodnego sternika morskiego oraz kapitana jachtowego.
   


 


CENA:

 

720 EUR  za IV etap / osoba

CENA ZAWIERA:

 

Czarter jachtu, opieka skippera, ubezpieczenie jachtu AC, ubezpieczenie OC skippera, dla chętnych szkolenie z nawigacji, meteorologii, obsługi elektroniki jachtowej ( radio UKF, AIS) , niezapomniane przeżycia i miła atmosferę.

CENA NIE ZAWIERA:

  Kasy jachtowej ( paliwo, prowiant, opłaty portowe, wyżywienie skippera), – ok. 150 € / os tydzień, rozliczane w po rejsie. Przejazdu do i z miejsca zaokrętowania/wyokrętowanie (pomożemy zorganizować najdogodniejszy dla Was transport).

OPCJONALNIE:

 

ubezpieczenia kaucji (ok 40 EUR)

ubezpieczenia NNW załogi

     
     Zapraszamy!