canary expedition 2017

VI – etap – Lanzarotte – Tenerife – 11.12 – 20.12.2017
     
 

Zapraszamy na szósty etap wielkiej żeglarskiej przygody!

 

 

PLAN ETAPU

 

 

Zapraszamy na finałowy etap wielkiej żeglarskiej przygody!

Płyniemy z Lanzarotte na Teneryfę.

Szósty i ostatni etap naszej wyprawy to ostatnia okazja w 2017 roku, aby wygrzać się w afrykańskim słońcu i wrócić na Boże Narodzenie z piękną świeżą opalenizną. Odwiedzimy Fuerteventurę, Gran Canarię, La Gomerę i La Palmę, kończąc rejs w słonecznym Santa Cruz de Tenerife. Dokładna trasa jaką opłyniemy archipelag Wysp Kanaryjskich będzie zależała od warunków pogodowych

 

 

Nasz jacht to 15 metrowa, znana i lubiana za komfort oraz wygodę Bavaria 50, specjalnie doposażona na naszą wyprawę w nowy ploter oraz komplet żagli sztormowych. Na łódce mamy kambuz wyposażony w lodówkę, zamrażarkę, kuchenki gazową oraz mikrofalową oraz duży stół przy którym mieści się cała załoga. Łódka wyposażona jest w trzy łazienki,  w tym dwie z prysznicami oraz dodatkową kabinę prysznicową. Mamy do dyspozycji ciepłą wodę. Jesteśmy również wyposażeni w niezależne ogrzewanie nadmuchowe Webasto, zapewniające na jachcie komfortową temperaturę podczas jesiennych rejsów.

 

 

Doświadczenie żeglarskie nie jest wymagane, a każdy uczestnik rejsu będzie mógł pod kontrolą skippera nauczyć się sterować jachtem, obsługiwać żagle i sporo więcej. Doświadczeni żeglarze odświeżą swoje umiejętności oraz poznają tajniki nawigacji na wodach pływowych.

 

  Rejs prowadzony jest przez Piotra Oleszkiewicza, doświadczonego skippera pływającego po morzach od 2009 roku. Piotr dba o bezpieczeństwo załogi, zarówno przy dobrej pogodzie, jak i wtedy, gdy morze demonstruje siłę żywiołu. Jest przeciwnikiem niepotrzebnego ryzyka i propagatorem dobrej praktyki morskiej. Na lądzie Piotr zajmuje się biznesem.
 

 

Na naszych rejsach  zależy nam na dobrej zabawie, poznawaniu ludzi z pasją oraz budowaniu zgranej załogi. Wszyscy uczestnicy rejsu biorą czynny udział w pracach pokładowych. Tam gdzie to możliwe staramy się odwiedzać lokalne knajpki i tawerny a na pokładzie gotujemy wtedy, gdy nie mamy ciekawszej alternatywy. Zależy nam na komforcie, więc wszyscy uczestnicy rejsu mają miejsce w dwuosobowych kabinach (podwójnych oraz piętrowej, nikt nie śpi w mesie), poszczególne kabiny będą przydzielone przez kapitana z uwzględnieniem preferencji załogi. 

 

   

Staż zdobyty na rejsie w potwierdzony będzie opinią honorowaną przez PZŻ i jest zaliczany do stażu na patenty jachtowego sternika morskiego, motorowodnego sternika morskiego oraz kapitana jachtowego.

 

CENA:

 

720 EUR  za VI etap / osoba

 CENA ZAWIERA:

  Czarter jachtu, opieka skippera, ubezpieczenie jachtu AC, ubezpieczenie OC skippera, dla chętnych szkolenie z nawigacji, meteorologii, obsługi elektroniki jachtowej ( radio UKF, AIS) , niezapomniane przeżycia i miła atmosferę.

CENA NIE ZAWIERA:

  Kasy jachtowej ( paliwo, prowiant, opłaty portowe, wyżywienie skippera), – ok. 150 € / os tydzień, rozliczane w po rejsie. Przejazdu do i z miejsca zaokrętowania/wyokrętowania (pomożemy zorganizować najdogodniejszy dla Was transport).

OPCJONALNIE:

 

ubezpieczenia kaucji (ok 40 EUR)

ubezpieczenia NNW załogi

     
     Zapraszamy!