canary expedition 2017

III etap – Brest – Porto – 01.11 – 17.11.2017
     
 

Zapraszamy na trzeci etap wielkiej żeglarskiej przygody! 

 

 

PLAN ETAPU

 

 

Płyniemy z Brestu do Porto, ale istnieje możliwość uczestniczenia również w kolejnych etapach podróży, aż na bajeczną Teneryfę, cel naszego rejsu. 

Najbardziej wymagający etap naszej wyprawy zaczniemy 1.11 we francuskim Breście, z którego wypłyniemy na Zatokę Biskajską. Jest to akwen na którym dno oceaniczne przechodzi w szelf kontynentalny, co wiąże się ze zmniejszeniem głębokości morza z 4000 do około 200-300 metrów na dystansie zaledwie 30 mil morskich. Tak gwałtowna zmiana głębokości skutkuje powstawaniem dużych fal, potrafiących z łatwością osiągać kilka metrów. Ze względu na porę roku i wiążącymi się z nią warunkami meteorologicznymi planujemy trasę wzdłuż wybrzeży Francji, Hiszpanii a następnie Portugalii. Odwiedzimy francuskie La Rochelle i Bordeaux, hiszpańskie Santander, Gijon, A coruna i Vigo a etap zakończymy 17.11 w malowniczym portugalskim Porto. Plan rejsu może się oczywiście zmienić ze względu na warunki pogodowe.

 

  Nasz jacht to 15 metrowa, znana i lubiana za komfort oraz wygodę Bavaria 50, specjalnie doposażona na naszą wyprawę w nowy ploter oraz komplet żagli sztormowych. Na łódce mamy kambuz wyposażony w lodówkę, zamrażarkę, kuchenki gazową oraz mikrofalową oraz duży stół przy którym mieści się cała załoga. Łódka wyposażona jest w trzy łazienki,  w tym dwie z prysznicami oraz dodatkową kabinę prysznicową. Mamy do dyspozycji ciepłą wodę. Jesteśmy również wyposażeni w niezależne ogrzewanie nadmuchowe Webasto, zapewniające na jachcie komfortową temperaturę podczas jesiennych rejsów.
 

  Doświadczenie żeglarskie nie jest wymagane, a każdy uczestnik rejsu będzie mógł pod kontrolą skippera nauczyć się sterować jachtem, obsługiwać żagle i sporo więcej. Doświadczeni żeglarze odświeżą swoje umiejętności oraz poznają tajniki nawigacji na wodach pływowych.
 

    Rejs prowadzony jest przez Piotra Oleszkiewicza, doświadczonego skippera pływającego po morzach od 2009 roku. Piotr dba o bezpieczeństwo załogi, zarówno przy dobrej pogodzie, jak i wtedy, gdy morze demonstruje siłę żywiołu. Jest przeciwnikiem niepotrzebnego ryzyka i propagatorem dobrej praktyki morskiej. Na lądzie Piotr zajmuje się biznesem.
   


 


  Na naszych rejsach  zależy nam na dobrej zabawie, poznawaniu ludzi z pasją oraz budowaniu zgranej załogi. Wszyscy uczestnicy rejsu biorą czynny udział w pracach pokładowych. Tam gdzie to możliwe staramy się odwiedzać lokalne knajpki i tawerny a na pokładzie gotujemy wtedy, gdy nie mamy ciekawszej alternatywy. Zależy nam na komforcie, więc wszyscy uczestnicy rejsu mają miejsce w dwuosobowych kabinach (podwójnych oraz piętrowej, nikt nie śpi w mesie), poszczególne kabiny będą przydzielone przez kapitana z uwzględnieniem preferencji załogi. 
 

    Staż zdobyty na rejsie w potwierdzony będzie opinią honorowaną przez PZŻ i jest zaliczany do stażu na patenty jachtowego sternika morskiego, motorowodnego sternika morskiego oraz kapitana jachtowego.
 

CENA:

 

1224 EUR za III etap / osoba

CENA ZAWIERA:

 

Czarter jachtu, opieka skippera, ubezpieczenie jachtu AC, ubezpieczenie OC skippera, dla chętnych szkolenie z nawigacji, meteorologii, obsługi elektroniki jachtowej ( radio UKF, AIS) , niezapomniane przeżycia i miła atmosferę.

CENA NIE ZAWIERA:

 

Kasy jachtowej ( paliwo, prowiant, opłaty portowe, wyżywienie skippera), -ok. 150 € / os tydzień, rozliczane w po rejsie. Przejazdu do i z miejsca zaokrętowania/wyokrętowania (pomożemy zorganizować najdogodniejszy dla Was transport).

OPCJONALNIE:

 

ubezpieczenia kaucji (ok 40 EUR)

ubezpieczenia NNW załogi

     
     Zapraszamy!